Novinky

Novinky


Lex Mundi Anti-Corruption Compliance Guide

Naša advokátska kancelária prispela do sprievodcu Lex Mundi Anti-Corruption Compliance Guide, ktorý sumarizuje regulačné režimy v 80 jurisdikciách naprieč Amerikou a regiónmi APAC a EMEA. Podľa nášho názoru právne tímy firiem musia chápať, ako sa príslušné relevantné protikorupčné zákony vzťahujú na spôsob, akým firmy vykonávajú svoju činnosť a informovať o ňom. 

Prístup k tomuto cennému zdroju informácií, ktorý bol zostavený členskými firmami Lex Mundi z celého sveta, nájdete tu: https://interactiveguides.lexmundi.com/lexmundi/lex-mundi-anticorruption-compliance-guide.


Výborné umiestnenie Čechová and Partners v hodnotení IFLR 1000 pre rok 2019

LTeší nás, že v medzinárodnom hodnotení IFLR 1000 pre rok 2019 sme opäť na popredných priečkach. Naša advokátska kancelária je v oblasti “Project Development” odporúčaná na 1. mieste, v oblastiach “Bankovníctvo a financie” a “Fúzie a akvizície” na druhom mieste.

Kolegyne Katarína Čechová, Simona Haláková a Michaela Jurková boli vyhlásené za vysoko hodnotené právničky, kolegyňa Lenka Šubeníková bola  označaná ako “Rising star”. Ďakujeme našim klientom za dôveru a pozitívne hodnotenia, sme radi, že sa nám podarilo udržať vysoko nastavenú latku z roka 2018.

IFLR1000 je publikácia zameraná na hodnotenie popredných advokátskych kancelárií s ťažiskom na financie a právo obchodných spoločností v celosvetovom meradle. Jej prieskum pokrýva viac ako 120 jurisdikcií.

Ďalšie informácie nájdete na stránke: https://www.iflr1000.com/Jurisdiction/Slovak-Republic/Rankings/199#rankings.


Legal 500 zaradil Čechová & Partners medzi top kancelárie

Legal 500 2018 nedávno zverejnil výsledky svojho prieskumu a s radosťou môžeme oznámiť, že Čechová & Partners nepretržite dosahuje top umiestnenie v kategórii „Band 1“ v rámci obchodného práva, práva obchodných spoločností a fúzií a akvizícií. V tejto oblasti sme jedinou nezávislou slovenskou advokátskou kanceláriou zaradenou do „Band 1“. Naša kancelária bola tiež odporúčaná v rámci Band 2 v ďalších hodnotených oblastiach praxe: bankovníctvo, financie a kapitálové trhy, nehnuteľnosti a stavebníctvo, pracovné právo, ako aj riešenie sporov.

Obzvlášť hrdí sme na našich partnerov, keďže všetci bez výnimky boli publikáciou osobne zmienení a Čechová & Partners tak dosiahla medzi nezávislými kanceláriami najväčší počet individuálnych odporúčaní. Dvaja partneri boli zaradení do elitného zoznamu “popredných právnikov” – JUDr. Katarína Čechová v rámci obchodného práva, práva obchodných spoločností a fúzií a akvizícií, ako aj v kategórii nehnuteľností a stavebníctva a Mgr. Tomáš Rybár v oblasti pracovného práva. Publikácia obsahuje aj ďalšie odporúčania našich partnerov: Mgr. Tomáš Maretta v rámci obchodného práva, práva obchodných spoločností a fúzií a akvizícií, Mgr. Tomáš Rybár v oblasti nehnuteľností a stavebníctva a obchodného práva, práva obchodných spoločností a fúzií a akvizícií, JUDr. Katarína Čechová v kategórii riešenia sporov, Mgr. Ing. Michaela Jurková spolu s JUDr. Simonou Halákovou v oblasti bankovníctva, financií a kapitálových trhov, a Mgr. Lenka Šubeníková v rámci nehnuteľností a stavebníctva, obchodného práva, práva obchodných spoločností a fúzií a akvizícií a pracovného práva, a Mgr. Jana Černáková PhD. v oblasti pracovného práva.

Okrem toho bola v roku 2018 JUDr. Katarína Čechová uvedená do Siene slávy Legal 500, toto ocenenie je uznaním jej dlhoročných excelentných výsledkov v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva a M&A na Slovensku.


Čechová & Partners dosiahla top hodnotenia v publikácii IFLR1000 2018

Čechová & Partners opäť siahla na popredné priečky vo všetkých oblastiach práva hodnotených v najnovšom vydaní IFLR1000. Kancelária bola zaradená medzi top tier kancelárie v oblasti „Project development“ a potvrdila svoju pozíciu na druhej priečke v kategóriách „Bankovníctvo a financie“ a „Fúzie a akvizície“.

„Čechová & Partners má rozsiahly a zanietený tím M&A právnikov, ktorí sú schopní a ochotní reagovať v krátkom čase a takéto termíny aj dodržať. Prinášajú riešenia problémov.“ – hovorí klient o našej kancelárii pre IFLR1000.

IFLR1000 oceňuje takisto výnimočných jednotlivcov, pričom tri z našich partneriek boli zaradené medzi vysoko hodnotených právnikov – Katarína Čechová, Simona Haláková a Michaela Jurková. Okrem toho bola Lenka Šubeníková opätovne označená ako vychádzajúca hviezda a Jana Černáková bola zaradená medzi významných právnikov.

IFLR1000 je publikácia zameraná na hodnotenie popredných advokátskych kancelárií s ťažiskom na financie a právo obchodných spoločností v celosvetovom meradle. Jej prieskum pokrýva viac ako 120 jurisdikcií.

Ďalšie informácie nájdete na stránke:
https://www.iflr1000.com/Firm/echova-Partners-Slovak-Republic/Profile/1956#rankings


Chambers Europe 2016 – Čechová & Partners sa umiestnila na 1. priečke

Čechová & Partners s radosťou oznamuje, že sa v najnovšom vydaní Chambers Europe 2016 opäť umiestnila na 1. priečke v oblasti Súťažného práva na Slovensku. Čechová & Partners si udržala svoje pozície aj v ďalších oblastiach práva, vrátane oblasti Práva obchodných spoločností/Fúzie a akvizície, Pracovného práva, Práva nehnuteľností, oblasti Reštrukturalizácií a konkurzov. Traja advokáti Čechová & Partners boli zaradení medzi vedúcich advokátov, z najvýznamnejších hodnotení vyberáme: Katarína Čechová bola zaradená do top kategórie v oblasti Práva obchodných spoločností/Fúzie a akvizície, Tomáš Maretta bol do top kategórie advokátov zaradený v oblasti Súťažného práva a Tomáš Rybár bol vysoko hodnotený v oblasti Pracovného práva.

Podľa hodnotenia Chambers Europe 2016 Čechová & Partners dosiahla vynikajúce umiestnenie v týchto kategóriách:

 • Súťažné právo: 1. miesto
 • Právo obchodných spoločností/Fúzie a akvizície: 2. miesto
 • Pracovné právo: 2. miesto
 • Právo nehnuteľností: 2. miesto
 • Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov: 2. miesto
 • Bankovníctvo a financie: 3. miesto
 • Oblasť sporovej agendy: 3. miesto
 • Právo duševného vlastníctva: 3. miesto

Výroky o našej kancelárii v Chambers Europe 2016:

 • Súťažné právo: “Tomáš Maretta je popredný slovenský advokát v oblasti súťažného práva, pravidelne poskytuje poradenstvo ohľadom kartelových dohôd, vertikálnych a horizontálnych zmlúv a otázok verejného obstarávania.” Zdroje pre Chambers zdôraznili, že je “absolútna špička v súťažnom práve – najlepší na Slovensku.”
 • Pracovné právo: „Vedúci oddelenia Tomáš Rybár je skúsený poradca v oblasti pracovného práva, s hlbokým poznaním záležitostí ako ukončenie pracovných pomerov, manažment, zmluvy, a takisto compliance požiadaviek súvisiacich s novým zákonom o oznamovaní protispoločenskej činnosti.“ Zdroj sa pre Chambers vyjadril: „Neexistuje jediná vec, s ktorou by som nebol spokojný – advokáti sa vyjadrujú zrozumiteľne, môžem s nimi konzultovať akýkoľvek právny problém ...“
 • Právo obchodných spoločností/Fúzie a akvizície: “Katarína Čechová je vedúcou osobnosťou v slovenskej právnickej komunite s bohatými skúsenosťami vo všetkých aspektoch práva obchodných spoločností. Klienti ju oceňujú ako rýchleho a zrozumiteľného komunikátora, proaktívneho a efektívneho lídra svojho tímu.”
 • Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov: Jeden z klientom poznamenal: “Rozhodne by sme odporúčali túto advokátsku kanceláriu. Sme ohromení ich precíznosťou a vnímavosťou.”

Sprievodca Chambers Europe poskytuje podrobnú analýzu právnych trhov v mnohých jurisdikciách od roku 1999. Vyhľadáva a hodnotí vedúcich advokátov a advokátske kancelárie na základe prieskumu, ktorý zahŕňa informácie získané od advokátskych kancelárií a klientov z celého sveta.

Ďalšie informácie nájdete na stránke: http://www.chambersandpartners.com/europe/firm/2628/cechova-partners


Čechová & Partners víťazom súťaže Právnická firma roka 2016 v oblasti práva hospodárskej súťaže

Na štvrtom ročníku podujatia Právnická firma roka 2016, ktorého slávnostné udeľovanie cien sa uskutočnilo 12. apríla 2016 v Bratislave, naša kancelária obhájila ocenenie Právnická firma roka v oblasti práva hospodárskej súťaže.

V tejto prestížnej súťaži získala advokátska kancelária Čechová & Partners výborné umiestnenia aj v ďalších oblastiach, kde bola zaradená medzi vysoko odporúčané či odporúčané advokátske kancelárie pôsobiace na Slovensku. Sú to oblasti 1) Právo obchodných spoločností, 2) Pracovné právo, 3) Sporová agenda, 4) Reštrukturalizácia a insolvencia, 5) Duševné vlastníctvo, 6) Telekomunikácie, právo informačných technológií, 7) Bankovníctvo a financie, 8) Fúzie a akvizície, 9) Developerské projekty a nehnuteľnosti.

Mgr. Tomáš Rybár, managing partner kancelárie, povedal: „Gratulujem najmä Tomášovi Marettovi, ktorý v našej kancelárii vedie oblasť hospodárskej súťaže. Taktiež ma veľmi teší, že naša kancelária sa dostala medzi odporúčané kancelárie vo všetkých oblastiach, v ktorých sa uchádzala o hodnotenie, čo potvrdzuje, že poskytujeme kvalitný servis vo všetkých relevantných oblastiach podnikania našich klientov.“

Rebríček výsledkov podujatia Právnická firma roka 2016 zostavila nezávislá komunita hodnotiteľov z radov inštitúcií a reprezentatívnej podnikateľskej sféry. Do prieskumu, organizovaného vydavateľstvom epravo.sk a týždenníkom TREND, sa pravidelne zapájajú všetci významní hráči na trhu právnych služieb.

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke http://www.pravnickafirmaroka.sk/


Legal 500 EMEA: Čechová & Partners v roku 2016 opäť siahla na najvyššiu priečku ako jediná domáca slovenská kancelária

Nedávno publikovaný sprievodca Legal500 EMEA 2016 vysoko vyzdvihol kvalitu služieb Čechová & Partners a jej advokátov vo viacerých oblastiach práva. Sme výnimočne hrdí na to, že naša advokátska kancelária bola najvyššie hodnotená v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva a M&A, pričom v skupine top kancelárií je tak jedinou domácou slovenskou kanceláriou.

Naša kancelária bola zároveň odporúčaná aj v ostatných skúmaných oblastiach práva: Bankovníctvo, finančníctvo a kapitálové trhy a Právo nehnuteľností a stavebníctva.

Katarína Čechová sa nachádza na zozname elitných “vedúcich advokátov“ tak v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane M&A, ako aj v oblasti Práva nehnuteľností a stavebníctva. Sprievodca ďalej odporúča štyroch našich partnerov: Tomáša Rybára a Tomáša Marettu v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane M&A, a Michaelu Jurkovú a Simonu Halákovú v oblasti Bankovníctvo, finančníctvo a kapitálové trhy. Čechová & Partners je tak kanceláriou s najväčším počtom individuálnych odporúčaní v slovenskej časti publikácie, čo potvrdzuje, že jej služby sú založené na širokom tíme uznávaných odborníkov.

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke http://www.legal500.com/firms/13419/14064


Čechová & Partners oslávila svoje 25. výročie

Čechová & Partners oslávila svoje 25. výročie pôsobenia na slovenskom trhu právnych služieb v spoločnosti svojich klientov a priateľov, ktorí prijali pozvanie na večierok v reštaurácii na Bratislavskom hrade. Hostí letným večerom šarmantne sprevádzal Jozef Vajda, herec Slovenského národného divadla. K blahoželaniam sa svojim koncertom pridal skvelý Pavol Hammel v sprievode gitaristu Juraja Buriana a speváčky Andrey Zimányiovej. Koncert bol vyvrcholením celého večera, po ktorom nasledoval priestor na priateľské rozhovory, spomienky či želania a vízie do ďalších rokov. Ďakujeme všetkým za podporu a nezabudnuteľnú spoločnosť!


Ocenenie Právnická firma roka 2015 pre tím hospodárskej súťaže Čechová & Partners a top hodnotenia podľa Chambers Europe 2015

Čechová & Partners bola ocenená ako právnická firma roka v oblasti práva hospodárskej súťaže na tohtoročnom prestížnom udeľovaní cien Právnická firma roka 2015, ktorú organizuje epravo.sk v spolupráci s týždenníkom TREND.

V rovnakej súťaži bola Čechová & Partners vyhodnotená ako vysoko odporúčaná v oblastiach Právo obchodných spoločností, Reštrukturalizácia a insolvencia, Bankovníctvo a financie, Duševné vlastníctvo, telekomunikácie, právo informačných technológií a Pracovné právo. Naša advokátska kancelária bola taktiež odporúčaná v oblastiach Fúzie a akvizície a Developerské projekty a nehnuteľnosti.

Súčasne bol publikovaný sprievodca Chambers Europe 2015 a Čechová & Partners si udržala top pozície v hodnoteniach za Slovenskú republiku. K našim najvýznamnejším umiestneniam patria:

 • Súťažné právo: 1. miesto
 • Právo obchodných spoločností/Fúzie a akvizície: 2. miesto
 • Pracovné právo: 2. miesto
 • Právo nehnuteľností: 2. miesto
 • Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov: 2. miesto
 • Právo duševného vlastníctva: 3. miesto
 • Bankovníctvo a financie: 3. miesto
 • Oblasť sporovej agendy: 3. miesto

Chambers Europe uvádza:

 • Vedúci tímu hospodárskej súťaže Tomáš Maretta je podľa zdrojov, na ktoré urobil značný dojem, „impozantný právnik v oblasti hospodárskej súťaže“, opisujú ho ako „jedného z top odborníkov na Slovensku. Podáva praktické rady.“ Jeho výraznou silnou stránkou sú transakčné hospodársko-súťažné záležitosti.
 • Katarína Čechová získava veľké uznanie za jej prístup s pochopením pre a dôrazom na biznis stránku. „Ovláda nielen právo, ale aj jeho praktickú aplikáciu, ktorá vychádza z porozumenia biznisu a toho, čo má byť dosiahnuté,“ chváli jeden zo zdrojov.
 • Vedúci tímu pracovného práva Tomáš Rybár si vyslúžil pochvalu ako „spoľahlivý a nápomocný“ pracovnoprávny odborník, ktorého nedávne skúsenosti zahŕňajú veci ako disciplinárne konania, ukončenia pracovných pomerov či ochranu osobných údajov.

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke http://www.chambersandpartners.com/europe/firm/2628/cechova-partners


Čechová & Partners opäť ako jediná domáca kancelária získala najvyššie hodnotenie od Legal 500

Podobne ako v minulých rokoch je naša advokátska kancelária jedinou domácou kanceláriou zaradenou medzi TOP FIRMY podľa Legal 500 pre rok 2015, a to v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane M&A. Naša kancelária bola zároveň odporúčaná v ďalších skúmaných oblastiach práva: Bankovníctvo, finančníctvo a kapitálové trhy a Právo nehnuteľností a stavebníctva. Katarína Čechová sa nachádza na zozname elitných “vedúcich advokátov“ tak v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane M&A, ako aj v oblasti Práva nehnuteľností a stavebníctva. Tomáš Rybár je odporúčaný v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane M&A a Michaela Jurková v oblasti Bankovníctvo, finančníctvo a kapitálové trhy.

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke http://www.legal500.com/firms/13419-cechova-partners/14064-bratislava


Čechová & Partners ako jediná domáca kancelária s najvyšším hodnotením od Legal500 pre oblasť práva obchodných spoločností, obchodného práva a M&A v roku 2014

Publikácia Legal 500 vo svojom najnovšom vydaní označila kanceláriu Čechová & Partners ako top advokátsku kanceláriu pre oblasť Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane M&A, pričom uvádza, že “Čechová & Partners disponuje ‘talentovanými a motivovanými advokátmi s vysokou mierou profesionality’. Advokáti sú skúsení v práve hospodárskej súťaže, pracovnom práve, práve konkurzov a reštrukturalizácii, regulačnom práve a v M&A transakciách, v nedávnom období zastupovali mnohých klientov v oblasti life sciences.”. Čechová & Partners je mimoriadne hrdá na toto umiestnenie, keďže je jedinou nezávislou slovenskou advokátskou kanceláriou, ktorá sa umiestnila ako TOP-TIER kancelária. Katarína Čechová bola označená za vedúcu osobnosť a Tomáš Rybár za odporúčaného advokáta v tejto oblasti.

Kancelária bola ocenená a odporúčaná vo všetkých oblastiach práva, ktoré boli vyhodnocované na slovenskom trhu právnych služieb: v oblasti Bankovníctva, finančníctva a kapitálových trhov (Michaela Jurková a Katarína Čechová boli označené ako odporúčané advokátky); a v oblasti Práva nehnuteľností a stavebníctva (Katarína Čechová bola označená ako vedúca osobnosť).

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke http://www.legal500.com/firms/13419/14064


Čechová&Partners už aj na sociálnych sieťach

Chápeme, že majitelia, podnikatelia či manažéri majú diár plný povinností a počas dňa sa spoliehajú na aktuálne a relevantné informácie. V snahe pomôcť pri dôležitých rozhodnutiach, za účelom získania najnovších správ, tipov a iných zdrojov, alebo zdieľania vašich otázok a nápadov sme aktivovali profilové stránky v sociálnych sieťach, kde sa môžete k nám pripojiť:

Facebook: www.facebook.com/CechovaPartners
LinkedIn: www.linkedin.com/company/338863

Nájdete tu aj najnovšie vydanie našich Financial Law News.


Čechová&Partners dosiahla špičkové umiestnenia v Chambers Europe 2013

V najnovších hodnoteniach zverejnených vydavateľstvom Chambers & Partners získala Čechová&Partners významné uznanie a spomedzi slovenských advokátskych kancelárií sa umiestnila na 1. priečke v nasledovných troch oblastiach práva: Súťažné právo, Pracovné právo a Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov.

Podľa hodnotenia Chambers Europe 2013 Čechová&Partners dosiahla vynikajúce umiestnenie v týchto kategóriách:

 • Súťažné právo: 1. miesto
 • Pracovné právo: 1. miesto
 • Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov: 1. miesto
 • Právo obchodných spoločností/Fúzie a akvizície: 2. miesto
 • Právo nehnuteľností: 2. miesto
 • Právo duševného vlastníctva: 2. miesto
 • Bankovníctvo a financie: 3. miesto
 • Oblasť sporovej agendy: 3. miesto

Výroky o našej kancelárii v Chambers Europe 2013:

 • Súťažné právo: „Táto nezávislá kancelária naďalej dominuje v odvetví súťažného práva v Slovenskej republike.“ Tomáš Maretta „dostáva od klientov vysoké uznanie za jeho citlivý štýl, chápanie podnikateľských aktivít klientov“. Zdroje pre Chambers povedali: „Najdlhšie rezonujúce meno na Slovensku“ a vyzdvihujú „schopnosť podávať komplexné informácie jasne a presne.“
 • Pracovné právo: „Vedúca miestna kancelária sa teší výnimočnej povesti a je všeobecne považovaná za jedného z najsilnejších hráčov na slovenskom trhu pracovného práva.“  „Vedúci oddelenia  Tomáš Rybár má závideniahodnú povesť na slovenskom trhu pre jeho schopnosti v oblasti pracovného práva.“  Zdroje pre Chambers zdôraznili: „silný tím s odbornými skúsenosťami v oblasti pracovného práva.“ a „profesionálny a flexibilný prístup so širokými znalosťami slovenského práva“.
 • Právo obchodných spoločností/Fúzie a akvizície: „Pre poskytnutú protihodnotu, spoľahlivé poradenstvo a detailné pochopenie sveta fúzií a akvizícií môžeme tento tím vrelo odporučiť.“ „Partnerka Katarína Čechová si zaslúži uznanie za svoju prístupnosť a prvotriedne vyjednávacie zručnosti.“ Zdroje pre Chambers povedali, že „nebojí sa vyhrnúť si rukávy a angažovať sa vo všetkých stránkach transakcie“.
 • Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov: „Zdroje potvrdzujú prvotriedny status tímu právnikov v oblasti reštrukturalizácií a konkurzov, pričom poukazujú na jedinečné poradenstvo v konkurzných prípadoch ...“

Sprievodca Chambers Europe poskytuje podrobnú analýzu právnych trhov v 51 jurisdikciách od roku 1999. Vyhľadáva a hodnotí vedúcich advokátov a advokátske kancelárie na základe prieskumu, ktorý zahŕňa informácie získané od advokátskych kancelárií a klientov z celého sveta.

Ďalšie informácie nájdete na stránke:
http://www.chambersandpartners.com/Europe/Firms/2628-73700.


Právnická firma roka 2013 v oblasti práva obchodných spoločností podľa týždenníka TREND/EPRAVO.SK

V rámci prvého ročníka súťaže Právnická firma roka 2013 získala Advokátska kancelária Čechová & Partners prvenstvo v kategórii Právo obchodných spoločností.

Naša kancelária dosiahla popredné umiestnenie aj v ostatných kategóriách. V kategórii Fúzie a akvizície, Duševné vlastníctvo, telekomunikácie, právo informačných technológií a Pracovné právo bola Čechová & Partners označená ako veľmi odporúčaná. Čechová & Partners bola odporúčaná aj v kategóriách Developerské projekty a nehnuteľnosti, Bankovníctvo a financie, Verejné obstarávania a Sporová agenda.

Organizátorom súťaže bolo epravo.sk v spolupráci s ekonomickým týždenníkom TREND. Advokátske kancelárie boli hodnotené v jednotlivých oblastiach práva 150 hodnotiteľmi. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo 16. apríla 2013.

Odovzdávanie ceny

Viac informácií nájdete na: http://firmy.etrend.sk/firmy-nefinancny-sektor/pravnicka-firma-roka-2013-pravo-obchodnych-spolocnosti.html a http://www.epravo.sk/top/efocus/pravnicka-firma-roka-2013-vysledkova-listina-125.html


Čechová & Partners získala najvyššie hodnotenie v Legal 500 2013

Podobne ako v predchádzajúcich rokoch bola Čechová & Partners v rebríčku najnovšieho vydania Legal 500 2013 odporúčaná ako vedúca advokátska kancelária v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane fúzií a akvizícií.

Komentár Legal 500 hovorí:
Prvotriedna prax advokátskej kancelárie Čechová & Partners zahŕňa vrcholné transakcie v oblasti M&A a reštrukturalizácie naprieč širokým spektrom odvetví vrátane farmaceutického priemyslu, dopravy, IT. Katarínu Čechovú považujeme za experta v oblasti konkurzov a reštrukturalizácií, Tomáš Maretta je kľúčový odborník na súťažné právo, Tomáš Rybár sa orientuje na regulačné aspekty v oblasti life sciences, poskytovania poštových služieb a ochrany osobných údajov.

Kancelária a jej jednotliví advokáti boli ocenení a odporúčaní vo všetkých oblastiach práva, ktoré boli vyhodnocované na slovenskom trhu právnych služieb. Umiestnenie advokátskej kancelárie je nasledovné:

 • odporúčaná ako TOP advokátska kancelária v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane fúzií a akvizícií (Katarína Čechová, zodpovedná partnerka pre túto oblasť, bola označená za vedúcu osobnosť; Tomáš Rybár a Tomáš Maretta boli označení ako odporúčaní advokáti);
 • odporúčaná v oblasti Bankovníctva, finančníctva a kapitálových trhov (Michaela Jurková, Simona Haláková a Katarína Čechová boli označené ako odporúčané advokátky); a
 • odporúčaná v oblasti Práva nehnuteľností a stavebníctva (Katarína Čechová a Peter Bollardt boli označení ako odporúčaní advokáti).

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke: http://www.legal500.com/firms/13419/14064.


Čechová & Partners odporúčaná publikáciou IFLR 1000

Čechová & Partners získala priaznivé hodnotenia v 23. vydaní IFLR 1000 pre rok 2013. Kancelária si upevnila svoju pozíciu v oboch oblastiach práva, ktoré táto publikácia vyhodnocuje. V oblasti Bankovníctva a finančníctva komentáror uvádza, že “kancelária je jednou z najsilnejších domácich kancelárií na trhu” a odporúča naše kolegyne Katarínu Čechovú a Michaelu Jurkovú. Zároveň je Katarína Čechová označená ako vedúca osobnosť v M&A, pričom v tejto oblasti je naša kancelária opísaná ako “vyhľadávaný lokálny právny poradca, ktorý si vybudoval bohatú prax vo sfére privatizácií a M&A”.

IFLR 1000 je publikácia zameraná na hodnotenie popredných advokátskych kancelárií s ťažiskom na podnikové financie v celosvetovom meradle. Jej prieskum pokrýva viac ako 120 jurisdikcií. Ďalšie informácie nájdete na stránke:
http://www.iflr1000.com/Jurisdiction/105/Slovak-Republic.html


Čechová & Partners obhájila najvyššie priečky v hodnotení Chambers Europe

Chambers & Partners, vydavateľstvo zaoberajúce sa prieskumom advokátskych kancelárií v Európe, publikovalo sprievodcu Chambers Europe 2012, v ktorom sa Čechová & Partners umiestnila na najvyšších priečkach.

K našim najvýznamnejším umiestneniam patria:

 • Súťažné právo: 1. miesto
 • Pracovné právo: 1. miesto
 • Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov: 1. miesto
 • Právo obchodných spoločností/Fúzie a akvizície: 2. miesto
 • Právo nehnuteľností: 2. miesto
 • Právo duševného vlastníctva: 2. miesto
 • Bankovníctvo a financie: 3. miesto
 • Oblasť sporovej agendy: 3. miesto

Ďalšie informácie nájdete na stránke:
 http://www.chambersandpartners.com/Europe/Firms/2628-47710.


Čechová & Partners získala najvyššie hodnotenia v Legal 500 2012

Čechová & Partners a jej jednotliví advokáti boli ocenení v rebríčku najnovšieho vydania The Legal 500 2012. V publikácii, ktorá hodnotí medzinárodné ako aj nezávislé advokátske kancelárie, tím advokátov Čechová & Partners obhájil svoje pozície a umiestnil sa vysoko vo všetkých hodnotených oblastiach práva. Čechová & Partners upevnila svoju pozíciu na prvej priečke v oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane fúzií a akvizícií a recenzenti publikácie zdôrazňujú poskytované ‘komplexné poradenstvo najvyššej úrovne’, a takisto schopnosť tímu ‘uvažovať inovatívne mimo zaužívaných schém’. Managing partner Tomáš Rybár a vedúca tejto oblasti v našej kancelárii Katarína Čechová sú odporúčanými právnikmi. Advokátska kancelária získala vysoké hodnotenie aj v oblasti Bankovníctva, finančníctva a kapitálových trhov. Jednotlivo bola v danej oblasti vyzdvihnutá Katarína Čechová.


Čechová & Partners zorganizovala workshop pre študentov práva ná tému M&A

8. decembra 2011 advokátska kancelária Čechová & Partners v spolupráci so študentskou organizáciou ELSA Bratislava zorganizovala podujatie Legal Workshop pre študentov právnickej fakulty. Témou praktického podujatia, ktorého sa zúčastnilo 16 študentov, boli fúzie a akvizície.

Partneri kancelárie v úvode zoznámili študentov s problematikou fúzií a akvizícií a úlohou advokáta v nej, typickými ustanoveniami v transakčných dokumentoch, predinvestičnou právnou previerkou spoločnosti (due diligence) a s problematikou kontroly koncentrácií. V druhej časti podujatia študenti počas simulovaného due diligence analyzovali vzorové právne dokumenty, identifikovali v nich problémy z oblasti obchodného, pracovného a súťažného práva a navrhovali riešenia pre klientov. Workshop sa zo strany študentov, ako aj zo strany kancelárie stretol s veľmi pozitívnym ohlasom a obe strany vyjadrili záujem o opakovanie podobných podujatí.


Čechová & Partners bola vyhlásená za najlepšiu slovenskú advokátsku kanceláriu v hodnotení Women in Business Law Awards

Čechová & Partners oznamuje, že na inauguračnom podujatí Women in Business Law organizovanom skupinou Euromoney Legal Media jej bola udelená cena “Najlepšia kancelária na Slovensku”. Toto prestížne medzinárodné vydavateľstvo ocenilo výnimočné ženy - odborníčky v právnej oblasti v 21 jurisdikciách a 26 oblastiach práva, a rovnako medzinárodné, národné a regionálne kancelárie, ktoré sa venujú podpore a rozvoju zastúpenia  žien v advokátskej profesii, pričom napomáhajú vytváraniu štandardu v oblasti pracovných podmienok priateľských k ženám.

Bližšie informácie môžete nájsť na stránke: http://www.iflr.com/Article/2857171/Inaugural-Women-in-Business-Law-Awards-Winners-announced.html


Čechová & Partners signatárom iniciatívy Advokáti Pro bono

Čechová & Partners nadväzuje na svoju dlhoročnú tradíciu poskytovania bezplatnej pro bono právnej pomoci, ale aj ďalšiu úzku spoluprácu s organizáciami pôsobiacimi v treťom sektore. Dňa 27. mája 2011 sa podpísaním Pro bono deklarácie pripojila k iniciatíve Advokáti Pro bono, ktorú v Slovenskej republike koordinuje Nadácia Pontis.

Advokáti kancelárie Čechová & Partners sú presvedčení o tom, že z ich postavenia príslušníkov právnej profesie vyplýva celospoločenská povinnosť, aby svojou aktivitou a úsilím napomáhali zabezpečeniu reálneho prístupu k právnej pomoci nielen v súkromnom záujme osobám nachádzajúcim sa v nepriaznivej ekonomickej situácii, ale aj vo verejnom záujme poskytovaním pro bono právnych služieb organizáciám, ktorých predmetom činnosti je poskytovanie verejnoprospešných služieb. Zapojením sa do iniciatívy Advokáti Pro bono tak prehlbujú svoje pôsobenie na poli poskytovania bezplatnej právnej pomoci.


Čechová & Partners získala najvyššie hodnotenia od Chambers Europe

Chambers & Partners, vydavateľstvo zaoberajúce sa prieskumom advokátskych kancelárií v Európe, publikovalo sprievodcu Chambers Europe 2011 a Čechová & Partners sa v ňom umiestnila na najvyšších priečkach. K našim najvýznamnejším umiestneniam patria:

 • Právo obchodných spoločností/M&A: 1. miesto
 • Súťažné právo: 1. miesto
 • Pracovné právo: 1. miesto
 • Oblasť reštrukturalizácií a konkurzov: 1. miesto
 • Právo nehnuteľností: 2. miesto
 • Právo duševného vlastníctva: 2. miesto
 • Bankovníctvo a financie: 3. miesto
 • Oblasť sporovej agendy: 3. miesto

Chambers Europe uvádza, že tím „pohotových a brilantných právnikov“ si aj naďalej udržiava dominantné postavenie na trhu právnych služieb v oblasti súťažného práva. Za týmto úspechom kancelárie a pozitívnymi hodnoteniami stojí vedúci tohto právneho oddelenia - partner Tomáš Maretta. Sprievodca vysoko hodnotí našu dlhoročnú prax v oblasti práva obchodných spoločností/M&A, pričom vyzdvihuje Katarínu Čechovú ako rešpektovanú odborníčku a Tomáša Rybára ako “vysoko erudovaného profesionála”. Oddelenie pracovného práva našej kancelárie je oceňované za vysokú špecializáciu a zasluhuje si rešpekt za schopnosť snúbiť medzinárodne uznávané štandardy s miestnym know-how. V tejto oblasti získal výborné odporúčania Tomáš Rybár, rovnako aj za jeho znalosti v oblasti korporačných záležitostí. Chambers Europe venuje pozornosť aj oblasti práva duševného vlastníctva, ktorá v kancelárii Čechová & Partners naberá na význame a dopĺňa silné oddelenia kancelárie, ako sú právo obchodných spoločností, súťažné a pracovné právo. Michaela Jurková, ktorá v kancelárii zastrešuje oblasť práva duševného vlastníctva, získala uznanie za jej komunikačné schopnosti a efektívnosť. Katarína Čechová si zaslúžila pozornosť za jej zastupovanie domácich a zahraničných klientov v oblasti reštrukturalizácií a konkurzov, či už pred súdom alebo mimosúdne, a za jej skúsenosti s reštrukturalizáciami pohľadávok.

Ďalšie informácie nájdete na stránke: http://www.chambersandpartners.com/Europe/Firms/2628-39878 


Najvyššie hodnotenia pre Čechová & Partners v Legal 500 2011

Podobne ako v uplynulých rokoch, Čechová & Partners, a takisto jej jednotliví advokáti, obsadili popredné miesta v rebríčku najnovšieho vydania The Legal 500 2011: Europe, Middle East & Africa. V publikácii, ktorá hodnotí tak medzinárodné, ako aj samostatné miestne advokátske kancelárie, ‘vysoko profesionálny tím’ advokátov Čechová & Partners obhájil svoje pozície a umiestnil sa vysoko vo všetkých hodnotených oblastiach práva. V oblasti Práva obchodných spoločností, obchodného práva vrátane zlúčení a akvizícií, našu kanceláriu označili za špičkovú, a zároveň vyzdvihli ‘skvelú reputáciu pri zastupovaní slovenských a medzinárodných korporátnych klientov pri domácich transakciách’. Vedúca tejto oblasti v našej kancelárii Katarína Čechová, ‘ktorej skúsenosti a znalosti sú excelentné’, bola označená ako vedúca osobnosť, pričom Tomáš Maretta je odporúčaný v oblasti súťažného práva a advokáti Tomáš Rybár a Simona Haláková v oblasti reštrukturalizácií a odpredajov. Naša advokátska kancelária získala vysoké hodnotenie aj v oblasti Bankovníctva, finančníctva a kapitálových trhov. Katarína Čechová (uznávaná ako vedúca osobnosť v tejto právnej oblasti) a Michaela Jurková boli vyhodnotené ako líderky tímu v oblasti bankových a finančných transakcií, Simonu Halákovú v publikácii odporučili za jej predchádzajúce poradenstvo v oblasti regulačných otázok.


Chambers Global 2011

Advokátska kancelária Čechová & Partners opäť preukázala, že patrí medzi popredné advokátske kancelárie na Slovensku. V najnovšom vydaní publikácie Chambers Global pre rok 2011, ktorá vyhodnocuje vedúcich advokátov a advokátske kancelárie vo viac ako 180 jurisdikciách, sa naša advokátska kancelária opäť umiestnila na popredných miestach a bola odporúčaná vo všetkých skúmaných oblastiach: Corporate & M&A (obchodné právo a právo zlúčení a akvizícií), Restructuring & Insolvency (insolvenčné právo), Banking & Finance (bankové a finančné právo) a Dispute Resolution (riešenie sporov). Medzi odporúčaných špecialistov zmieňovaných v publikácii patria Katarína Čechová a Tomáš Rybár.


Advokátska kancelária Čechová & Partners poskytovala spoločnosti Skanska poradenstvo pri jednej z najväčších transakcií v oblasti fúzií a akvizícií na Slovensku v roku 2010

Advokátska kancelária Čechová & Partners poskytovala spoločnosti Skanska SK a.s. poradenstvo pri nadobudnutí 100 % podielu v spoločnosti SkyBau, s.r.o., jednej z popredných slovenských spoločností, ktorá sa špecializuje na železobetónové stavby, výstavbu bytových, inžinierskych, priemyselných budov a dopravné stavby, nákup a predaj nehnuteľností, sprostredkovanie obchodu a obchod s legovanými oceľami, tvrdými kovovými materiálmi a odpadom z týchto materiálov. V súčasnosti sa spoločnosť SkyBau zaoberá komplexnou stavebnou činnosťou v oblasti pozemného staviteľstva, ktorá zahŕňa kompletnú dodávku kľúčových stavebných prác pre hrubé stavby. 

Skanska SK je súčasťou skupiny Skanska, ktorej hlavnou materskou spoločnosťou je švédska spoločnosť Skanska AB.

Advokátska kancelária sa podieľala na všetkých stupňoch transakcie, počnúc predinvestičnou previerkou cieľovej spoločnosti, prípravou komplexnej dokumentácie týkajúcej sa akvizície a rokovaním o akvizícii ako aj zastupovaním Skanska SK v konaní o povolenie koncentrácie Protimonopolným úradom SR. 

„Účasťou na tejto transakcii naša kancelária napĺňa svoju povesť jednej z popredných kancelárií v oblasti fúzií a akvizícií na Slovensku“ povedala Katarína Čechová, M&A partner, ktorá viedla právny tím v tejto transakcii. Členom tímu kancelárie bol tiež Tomáš Maretta, partner, ktorý sa zastupoval Skanska SK v konaní pred Protimonopolným úradom SR.


Chambers Global 2010

Po roku advokátska kancelária Čechová & Partners opäť preukázala, že patrí medzi popredné advokátske kancelárie na Slovensku. V najnovšom vydaní publikácie Chambers Global pre rok 2010, ktorá hodnotí advokátske kancelárie, sa naša advokátska kancelária opäť umiestnila na najvyšších priečkach v oblastiach „Corporate& M&A“ (obchodné právo a právo zlúčení a akvizícií) a „Insolvency & Restructuring“ (insolvenčné právo). Popredné miesta v rebríčku sme obsadili aj v oblastiach bankového a finančného práva, čo znamená, že naša kancelária je odporpčaná vo všetkých skúmaných oblastiach. Medzi odporúčaných špecialistov zmieňovaných v publikácii zároveň patria Katarína Čechová (Insolvency & Restructuring, Corporate & M&A), Tomáš Rybár (Corporate & M&A) a Michaela Jurková (Banking & Finance).